Prosta, ale bardzo ważna rada na tę porę roku

To prosta i oczywista rada. Jednak w tym mrocznym czasie, pełnym irytujących zabiegów koronowych, nie można tego wystarczająco podkreślić. Ruszaj się i szukaj światła dziennego. Jest niezbędny nie tylko dla jakości snu, ale także dla zdrowia, poziomu energii i odporności.

W tym okresie bardzo łatwo jest siedzieć (zbyt) nieruchomo i pozostać w domu. Pogoda jest często ponura i prawie nie ma co robić za drzwiami. Dlatego radzę zaplanować na każdy dzień, w jaki sposób możesz nadal widzieć wystarczającą ilość światła dziennego i wykonywać codzienną porcję ćwiczeń.

I nie musi to być zbyt trudne. Na przykład od czasu do czasu można wybrać się na przejażdżkę rowerem – według ekspertów idealny do zdystansowania się w towarzystwie – lub wybrać się na spacer. Jeśli chodzi o ruch, istnieją również wszelkiego rodzaju opcje w pomieszczeniach. Cennym narzędziem do wprowadzania światła dziennego o tej porze są okulary do terapii światłem . Jest to łatwy i skuteczny sposób na zwiększenie poziomu energii i nastroju w pomieszczeniach oraz pośrednią poprawę snu.

Ola Bonati
Ola Bonati

Copywriter za dnia, ekspert od snu po godzinach.

Table of Contents